top of page

Tiktok Reklamcılığı

Dünya üzerinde 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan TikTok, potansiyel müşterilerinizle doğrudan bağlantı kurmanızı sağlar.

Tamamen görsele dayalı olan TikTok’ da kullanıcılar 15 saniyede çeşitli filtrelerle birlikte eşi benzeri görülmemiş videolar yaratabiliyorlar. Özellikle Y ve Z kuşağından Alfa kuşağına kadar, bahsettiğimiz bu üç jenerasyonunda sıkça kullandığı bir uygulama haline geldi. TikTok kullanıcılarının %60’ı 30 yaşının altında kullanıcılardan oluşuyor. Bu %60’ın içinde %41 lik kesim ise 16 ve 24 yaş arasında ki gençlerden oluşmaktadır.

Yani kısaca TikTok’un şuan ki kullanıcıları çoğunlukla sosyal aktiviteleri seven gençlerden oluşmaktadır. Eğer sizinde hedef kitleniz gençleri kapsıyorsa TikTok Reklamları markanızın tanınırlığı açısından çok büyük avantaj olacaktır.

TikTok’ta Nasıl Reklam Verilir?

TikTok’ta reklam yayınlamak için TikTok Ads adresi kullanılmaktadır fakat TikTok’un farkı; Facebook Ads Manager gibi hemen herkesin erişimine açık değildir. Her reklam modeli için minumum maliyeti farklılık göstermektedir.

Gaming, Elektronik, FMGC, Turizm, Kozmetik, sektörleri belirleyici hedef kitle odaklı bu mecrada pazarlama hedeflerinin içerisine dahil edebilir. Türkiye’de özellikle TikTok reklamlarını kullanan markalar arasında Nike, Trendyol, Lipton, Rexonna gibi büyük ölçekli markalar bulunmaktadır.

bottom of page